Zara Organik Petek Bal 1 Kg

(17 müşteri incelemesi)

150,00 

Şekersiz petek çerçeve çiçek balı Zara`nın bildiğimiz geleneksel yollarla yapılan şekersiz hakiki, yüksek rakımda üretilen petek balıdır. Geleneksel yöntem daha önceden boş bal çıtalarına yerleştirilen lis (mum) üzerine arıların bal yapması işlemidir. En yaygın yapılan arıcılık ve en çok ürettirilen petek bal şeklidir.

Stokta Mevcut

Stok kodu: 25456 Kategoriler:
EAN: 56996

Açıklama

Şekersiz Petek Çerçeve Bal ürünümüz Sivas Zara ilçe yöresine aittir. İncelemekte olduğunuz ürünün üretiminde arıya asla şeker verilmemiştir. Tamamen şekersizdir, doğal yani organik balolarak  satışa sunuluyor. Ayrıca Zara ilçemiz coğrafi olarak yüksek rakımlı bir bölge olduğundan tamamen çiçeklerden, kekik, keven ve bir çok bitki florasına ulaşan arıların . Bu durumun doğal bir sonucu olarakta ürünümüz tamamen çiçek balıdır. Karakovan ürünlerimizden farklı olarak bu ürünümüzde balın peteğinde lis adı verilen ve peteği sağlamlaştırmak, arının işini kolaylaştırmak için balın arasına sıkıştırılmış plaka mum vardır. Lis denilen madde arıların daha önce ürettiği petek balların süzülme işleminden arta kalan mumların eritilip işlenmesiyle elde edilir. Tamamen sağlıklı doğal bir maddedir. Bu ürünümüz Şekersiz Petek Bal (Tabak) ürünümüz ile aynıdır, tek farkı çerçeve (çıta) olarak satılması, çerçevesinden kesilip tabaklanmamış olmasıdır.

Zara Organik Petek Bal 1 Kg için 17 inceleme

 1. Efsun diken

  Hayırlı akşamlar zara balınızı petek olarak sipariş ettim elimde ulaştı peki zara balını tam bir çerçeve şeklinde de almak isterim. Öncelikle yeni aldığım zara petek balınızı bitirmeliyim hayırlı işler.

 2. yılmaz34

  Petek balını ilk defa bu kadar leziz olduğunu gördüm. Teşekkür ederim Orhan Bey. Zara Balı her yerde duydum en sonunda sizden aldım.

 3. ahmet urla

  doğal bal çok iyiydi

 4. ali yıldız

 5. manisalı

  teşekkür

 6. Nisa elçi

  Petek baliniz güzel zara’nin adını çok duydum balinida yedik şükür

 7. Eminaata

  o kadar bal yedim bu balın tadına asla benzemiyor çok güzel balinizin tadi

 8. mücahit-koca

  kargo jet gibi paketleme çok iyi bal kaliteli

 9. salih

  güzel

 10. okan

  güvenli alışveriş için teşekkür.

 11. zeynep yücel

  petek balınız çok güzel bir dahaki sefer karakovan alacağız

 12. tuğbaelse

 13. Selahattin Yıldırım

  Guvenli tavsiye ederim

 14. Şaban

  hayırlı işler ben böyle güzel bal yemedim hiç

 15. sena üzüm

  Tadı ve kıvamı öyle güzel ki?kesinlikle tavsiye

 16. ibrahim

  idare eder

 17. sonsuzluk

  ramazan ayı için aldık. şimdi kahvaltımızda yedik güzel bal

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.