Zara Organik Petek Bal

(1 müşteri incelemesi)

100,00 

Şekersiz petek çerçeve çiçek balı Zara`nın bildiğimiz geleneksel yollarla yapılan şekersiz hakiki, yüksek rakımda üretilen petek balıdır. Geleneksel yöntem daha önceden boş bal çıtalarına yerleştirilen lis (mum) üzerine arıların bal yapması işlemidir. En yaygın yapılan arıcılık ve en çok ürettirilen petek bal şeklidir.

Stokta Mevcut

Kategoriler:

Açıklama

Şekersiz Petek Çerçeve Bal ürünümüz Sivas Zara ilçe yöresine aittir. İncelemekte olduğunuz ürünün üretiminde arıya asla şeker verilmemiştir. Tamamen şekersizdir, doğal yani organik bal olarak  satışa sunuluyor. Ayrıca Zara ilçemiz coğrafi olarak yüksek rakımlı bir bölge olduğundan tamamen çiçeklerden, kekik, keven ve bir çok bitki florasına ulaşan arıların . Bu durumun doğal bir sonucu olarakta ürünümüz tamamen çiçek balıdır. Karakovan ürünlerimizden farklı olarak bu ürünümüzde balın peteğinde lis adı verilen ve peteği sağlamlaştırmak, arının işini kolaylaştırmak için balın arasına sıkıştırılmış plaka mum vardır. Lis denilen madde arıların daha önce ürettiği petek balların süzülme işleminden arta kalan mumların eritilip işlenmesiyle elde edilir. Tamamen sağlıklı doğal bir maddedir. Bu ürünümüz Şekersiz Petek Bal (Tabak) ürünümüz ile aynıdır, tek farkı çerçeve (çıta) olarak satılması, çerçevesinden kesilip tabaklanmamış olmasıdır.

Zara Organik Petek Bal için 1 inceleme

  1. Efsun diken

    Hayırlı akşamlar zara balınızı petek olarak sipariş ettim elimde ulaştı peki zara balını tam bir çerçeve şeklinde de almak isterim. Öncelikle yeni aldığım zara petek balınızı bitirmeliyim hayırlı işler.

Ürünü Oylayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir